Novinky

Pomáhajme šíriť osvetu

24.01.2013 11:01
  Nebezpečenstvá internetu na nás striehnu dennodenne. Je v záujme nás všetkých zaoberať sa prevenciou bezpečnosti a zodpovednosti používania internetu. Nezabúdame na to, preto sme našich žiakov oboznámili so stránkou www.zodpovedne.sk a možnosťami jej využitia. Je to stránka šíriaca osvetu o bezpečnosti na internete. Aj my svojou troškou chceme prispieť k tejto prospešnej činnosti. Vytvorili sme už druhý úspešný projekt zameraný na danú problematiku. Aby sme aj verejnosti sprístupnili našu prácu i tvorivosť, vytvorili sme túto našu stránku a vyrobili plagáty, ktoré informujú o možnostiach využívania stránky www.zodpovedne.sk.  . Chceme byť modernými učiteľmi a byť príkladom aj  pre ostatných.  

Sladká zaslúžená odmena

24.01.2013 10:57
  Projekt „Ne-otrávené jablko i na internete“ nás všetkých dostatočne zamestnal i pobavil.Vynaložené úsilie však prinieslo sladké ovocie. Krásne 2.miesto v celoslovenskej súťaži základných a stredných škôl nás všetkých povzbudilo a motivovalo do ďalších projektovýchaktivít. Žiaci z projektu boli odmenení cenami, z ktorých sa veľmi tešili a balzamom na bruško boli sladučké torty, na ktorých sme si všetci pochutili. Mňam. :)                                         

Realizácia: Piatok

19.10.2012 19:20
Keď už máme všetky úlohy splnené, je potrebné ešte to všetko zhrnúť a vytvoriť film o tom aké úžasné projektové vyučovanie sme zažili. A tešte sa aj na našu webovú stránku, kde bude všetko na čom sme pracovali.  

Realizácia: Štvrtok

18.10.2012 21:01
Dnes máme na pláne naspievať soundtrack a natočiť videoklip k našej rozprávke. Natáčanie piesne a videoklipu bola fakt zábava, a konečne sme sa vcítili do toho ako vyzerá deň spevákov. Spievali sme a tancovali a tancovali až kým to nebolo perfektné.   Ne-otravené jablko mp3.mp3 (4,3 MB) Text piesne.doc (24,5 kB)

Realizácia: Streda

17.10.2012 21:00
Na pláne dnešného dňa máme anketu. Počas minulotýždňovej prípravy sme  vymýšľali  anketové otázky.  Vymýšľanie otázok bolo veľmi zábavné a mnohokrát aj poučné. Zároveň sme sa dohodli, že v rámci poučenia ľudí zapojených v ankete si vymyslíme propagačné materiály. Keďže my stále žijeme v našej rozprávke, budeme v nej pokračovať aj počas našej ankety. Na konci ankety dáme nášmu účastníkovi jabĺčko, ktoré bude z jednej strany zelené a z druhej červené. Vychádzame z našej rozprávky, keďže Snehulienka dostala otrávene jablko, ktoré bolo červené, preto na červenú stranu napíšeme hrozby čiže nevýhody sociálnych sietí a na zelenú stranu zas ich výhody. Minulý týždeň sme si medzi sebou urobili besedu, na ktorej sme sa rozprávali o výhodách a nevýhodách používania sociálnych sietí. Všetko sme si poctivo a priebežne zapisovali na papier. Potom všetky tieto poznatky sme napísali na naše pripravené a vymaľované jabĺčka. Snehulienka aj...

Realizácia: Utorok

16.10.2012 20:57
Dnes máme naplánovanú premiéru našej rozprávky, pred našimi mladšími kolegami. Každú premiéru predchádza generálka. Takže skúšame už v kostýmoch a cítime sa ako skutoční herci. „Ideme naostro“. Deti vyzerajú nadšene. Po rozprávke nasleduje spätná väzba, aby sme zistili aké ponaučenie si deti z rozprávky vzali. Pomocou zaujímavých aktivít ich poučíme o nástrahách internetu.  

Realizácia: Pondelok

15.10.2012 20:56
Mali sme dostatok času na vytvorenie scenára a tak dnes starostlivo rozdeľujeme úlohy hercov podľa rôzneho charakteru každého z nás. Túto úlohu musíme robiť svedomito a zodpovedne, aby sme ukázali aj svoj herecký talent. Konečne nás čaká naše prvé skúšanie. Pri nacvičovaní divadielka sa ukazuje aj naše kreatívne myslenie, text si sem tam domyslíme a je to veľká zábava. Skúšame a skúšame, až pokiaľ to nie je  na jednotku.  

Prípravná fáza: Pondelok - Piatok (8- 12.10)

12.10.2012 19:44
Tento týždeň nás čaká príprava pre náš projekt. Konečne, s obrovským nadšením a očakávaniami, sa púšťame do nášho projektového plánu. Sadáme si do jednej učebne a začíname sa radiť a dohadovať ako to vlastne celé bude vyzerať. Kto to bude robiť a samozrejme aj čo vlastne ideme vymýšľať Dohodli sme sa že chceme využiť náš herecký talent a prostredníctvom rozprávky poučiť menších žiakov o nástrahách sociálnych sieti. Pustíme sa aj do ankety a vyskúšame si úlohy novinárov. Tento týždeň bude veľmi náročný, predsavzali sme si totiž veľa úloh: vytvoriť scenár pre našu rozprávku, zohnať rekvizity a kostýmy, vymyslieť slová piesne pre rozprávku, a pripraviť anketu.  Držte nám palce.
Záznamy: 1 - 8 zo 8